Home Print

تنظیمات عمومی

تنظیمات عمومی بولتن

برای دیدن عکس با کیفیت بهتر، بر روی آن کلیک کنید.

1- نوع صفحه‌بندی : در این قسمت شما می‌توانید یکی از صفحه‌بندی‌های زیر را انتخاب کنید:

  • معمولی
  • بریده جراید به صورت کاشی شده(Tile): در این نوع از صفحه‌بندی بریده‌ جراید به صورت خودکار در ابتدای بولتن یا گروه خبری، قرار می‌گیرند که بر اساس یک روش هوشمند، ابعاد بریده جراید با هم مقایسه می‌شوند تا بهترین چیدمان در بولتن تهیه شود که علاوه بر ایجاد ظاهری زیبا، فضای کمی از بولتن را هم اشغال می‌کند.

۲- درج یادداشت خبر: شما می‌توانید یادداشت و تحلیلی که در بخش اخبار برای یک خبر می نویسید را در بولتن نمایش دهید؛ برای این کار کافیست گزینه “درج یادداشت خبر” را فعال کنید.( برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.)

۳- درج تاریخ پس از تیتر اخبار روزنامه: این روش برای بولتن‌های هفتگی، فصلی و ماهیانه مناسب است؛ فراموش نکنید که در صورت فعال کردن این گزینه، عدم نمایش تیتر بریده جراید(مورد ۵) فعال نباشد.

۴- عدم چرخش بریده: وقتی عرض یک بریده جریده از عرض A4 بزرگتر باشد، بولتن‎ساز آن را ۹۰ درجه می‌چرخاند و در بولتن به صورت افقی نمایش می‌دهد؛ برای اینکه از انجام این کار جلوگیری کنید و تمام بریده جراید به صورت عمودی در بولتن نمایش داده شود، کافیست این گزینه را فعال کنید.

۵- عدم نمایش تیتر بریده جراید:خبرهایی که به صورت بریده جراید وارد پنل می‌شوند علاوه بر تیتری که داخل بریده جراید دارند، تیتر دیگری به صورت متن(text) دارند که برای نمایش در فهرست مطالب استفاده می‌شود؛ شما می‌توانید آن را با فعال کردن این گزینه از حالت نمایش خارج کنید و فقط تیتر را در بریده جراید مشاهده کنید.

۶- شکست صفحه(Page Break): برای اینکه اخبار به‌صورت تفکیک شده و طبقه‌بندی شده در بولتن قرار گیرند، بهتر است از شکست صفحه استفاده کنیم. با این شاخص شما می‌توانید خبرهای خود را بر اساس موارد زیر طبقه‌بندی کنید:

  • بعد از هر رسانه:  با انتخاب این مورد ، اخبار رسانه ها در بولتن، تفکیک شده نمایش داده می‌شود؛ یعنی بین اخبار خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های خبری و روزنامه‌ها و … یک جدا کننده(Divider) قرار می‌گیرد.
  • بعد از هر منبع:  :  با انتخاب این مورد، اخبار منابع خبری در بولتن، تفکیک شده نمایش داده می‌شود؛ یعنی به طور مثال بین اخبار منبع فارس و منبع خبری بعدی، یک جدا کننده(Divider) قرار می‌گیرد.
  • بعد از هر خبر: با انتخاب این مورد، بین هر خبر با خبر بعدی، یک جدا کننده(Divider) قرار می‌گیرد.
  • بعد از هر گروه خبری: با انتخاب این مورد، بین خبرهای هر گروه خبری ، یک جدا کننده(Divider) قرار می‌گیرد.

۷- قالب شکست صفحه(Page Break): با انتخاب هر کدام از قالب‌ها می‌توانید ظاهر جدا کننده(Divider) را تغییر دهید.

۸- راهنما: با انتخاب این گزینه در اول یا آخر بولتن، راهنمایی از اشکال موجود در بولتن، به شما ارائه خواهد شد.

۹- تحلیل محتوا: با انتخاب این گزینه شما می‌توانید اطلاعاتی از قبیل تعداد کل اخبار در بولتن و تعداد اخبار در هر رسانه را، همراه با نمودار در بولتن مشاهده نمایید.

۱۰- تحلیل محتوای پیشرفته: با انتخاب این گزینه، می‌توانید اطلاعات بیشتری از تحلیل محتوا،  همچنین گزارش آماری محتوای بولتن‎ها را به شکل نمودار در بولتن نمایش دهید.

۱۱- عنوان صفحه تحلیل محتوا: عنوانی که علاقه‌مند هستید در ابتدای گزارش تحلیل محتوا، در بولتن نمایش داده شود را کافی است در این قسمت تایپ نمایید.

۱۲- هایلایت عبارت: این گزینه به شما این امکان را می‌دهد که کلمه، عبارت، یا عبارات مورد نظر خود را به صورت برجسته (با پس‌زمینه رنگی) در خروجی فرمت فلش بولتن مشاهده نمایید که در نسخه PDF و چاپی بولتن نیز قابل مشاهده است. برای این کار لازم است در قسمت “هایلایت عبارت”، کلمه یا عبارت مورد نظر خود را نوشته و رنگ مورد نظر را نیز جهت برجسته‌سازی عبارت انتخاب نمایید، سپس بر روی گزینه + کلیک نمایید. شما می‌توانید کلمات یا عبارات دیگر را نیز به همین صورت با رنگ دلخواه برجسته‌سازی کنید.

لطفا پس از انجام تنظیمات، کلید ثبت را بزنید.